Piotr Kulik
Piotr Kulik Łukasz Woźniakiewicz
Piotr Kulik Łukasz Woźniakiewicz Mariusz Woźniakiewicz
O Firmie
Referencje
Oferta
Szkolenia
Certyfikaty
Kontakt
Logowanie
Certifikat Google Adwords Piotr Kulik
Certifikat Google Analytics Piotr Kulik
English Language / Język Angielski

POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Szkolenie - TechKlub Kielce


Code

6 maja 2015 r. odbyło się ostatnie w tym sezonie spotkanie TechKlubuKielce, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć, nie tylko w roli słuchaczy. Łukasz Woźniakiewicz, założyciel naszej firmy, wystąpił jako jeden z czterech prelegentów, przybliżając uczestnikom tematykę pozycjonowania oraz doboru właściwych słów kluczowych na przykładzie sklepu internetowego.

     Łukasz Woźniakiewicz    Łukasz Woźniakiewicz 

     Łukasz Woźniakiewicz    Łukasz Woźniakiewicz

„Jak właściwie dobierać słowa kluczowe w pozycjonowaniu?” - temat tego 30-minutowego wystąpienia jest bardzo aktualny, zwłaszcza w kontekście zmian algorymów, które serwuje nam cyklicznie Google. Interakcja z uczestnikami pokazała, że tematyka ta jest wyjątkowo bliska słuchaczom.

Spróbujmy więc odpowiedzieć na postawione w prelekcji pytanie: jak właściwie należy dobierać słowa kluczowe? Prześledźmy to na przykładzie wymyślonego sklepu internetowego – jakie zyski jesteśmy w stanie osiągnąć w ciągu 6 miesięcy?

Łukasz Woźniakiewicz

Panowie A i B postanowili założyć sklep internetowy oferujący sprzedaż tanich laptopów znanych marek, oczywiście z nastawieniem na szybki zysk i sukces. Postawili na przejrzysty graficznie układ oraz popularne silniki, dzięki czemu całość inwestycji w stronę internetową zamknęła się w kwocie 3000 zł. Wiadomo jednak, że sama strona internetowa nie zapewni nam pozycji, czas więc na zastanowienie się nad pozycjonowaniem i doborem odpowiednich słów. Pan A, po konsultacji z sąsiadami, rodziną i wspólnikiem, postanowił skupić się jedynie na dwóch frazach o dużej konkurencyjności, zapominając o tym, że strona jest świeżynką, a sklepów takich jak jego... cała masa. Pan B natomiast, podszedł do tematu kompleksowo – przeanalizował frazy, które podpowiedział mu planer słów kluczowych, poczytał o trendach w pozycjonowaniu, skonsultował się z kilkoma firmami seo... w efekcie zdecydował się na 10 dłuższych fraz, dzięki czemu rozłożył siłę pozycjonowania nie na 2, a na 10 różnych fraz. Ryzyko filtra? Bliskie zeru... ale o tym za chwilę.

Łukasz Woźniakiewicz

Kolejny krok, kolejny miesiąc – skoro mamy już wybrane frazy, czas na negocjowanie warunków umowy z firmą SEO. Pan A zbyt wiele nie wynegocjuje – jego frazy wyceniono w sumie na 1000 zł, w rozliczaniu tylko za osiągnięty efekt. Pan B otrzymał dwie ciekawe propozycje – mógł się rozliczać albo jedynie za efekt: po 100 zł za każdą z 10 fraz, lub w popularnym modelu 50/50 gdzie połowę kosztów wynoszą działania content marketingowe, a połowę płatność za efekt za pozycjonowane frazy. Jako, że stronie brakuje ciekawej treści, Pan B przystał na drugą propozycję.

Łukasz Woźniakiewicz

Jesteśmy na półmetku, obie strony są pozycjonowane, jednak dla większej skuteczności, przydałoby się je zoptymalizować... Pan B rozumie potrzebę poprawienia struktury strony, zarówno dla wyszukiwarki, jak i dla użytkownika. W końcu wejście na jego stronę ma się zakończyć zakupem – czytelna nawigacja dla użytkownika jest więc tutaj kluczowa. Znowu zainwestował, do tego musiał zapłacić za content 500 zł firmie SEO – optymizm go jednak nie opuszcza, z nadzieją wypatruje zysków. Co zrobił Pan A? „Aaalee jaka optymalizacja? Nonsens, przecież moja strona jest perfekcyjna!” - no tak. Zamiast więc wydać jednorazowo na optymalizację, postawił na zakup SWL, który w teorii miał mu przynieść szybkie osiągnięcie pozycji. Co się działo potem?

Łukasz Woźniakiewicz

Kolejny miesiąc to kolejne działania SEO, jeszcze bez znaczących wyników pozycjonowania – ale jak wiemy, content is king, on się teraz liczy – nie tylko dla wyszukiwarki, która swoją drogą, nagradza strony o bogatej, autorskiej (słowo klucz) treści, ale też dla użytkownika, który oprócz suchych danych technicznych obok danego modelu laptopa, chciałby też np. obejrzeć filmik instruujący jak wymienić matrycę, czy też jak działa na tym sprzęcie najnowsze GTA... Co więc robią nasi Panowie? Pan B ma od tego ludzi... tworzą oni dla niego content (artykuły poradnikowe na stronie, filmy instruktażowe, konto firmowe na portalu społecznościowym, infografiki itp.), co w spółce z pozycjonowaniem daje pierwsze, nieśmiałe jeszcze, pozycje. Pan A za to, znalazł kilka stron o podobnej tematyce i uskutecznia kombinację klawiszy „ctrl+c” i „ctrl+v”...

Łukasz Woźniakiewicz

Następny miesiąc – kto zyskał, a kto tylko wydał? Pan A, zniechęcony brakiem efektów pozycjonowania, zrywa umowę z dotychczasową firmą pozycjonerską. Ten ruch kosztuje go niestety 3000 zł – tyle wynosi kara umowna za przedwczesne zerwanie umowy z winy klienta... Czy coś zyskał? Niestety, nie zdążył... Pan B natomiast ma co świętować! Dzięki pierwszym wynikom pozycjonowania, na jego stronę trafiło kilku klientów, którzy zachęceni niskimi cenami, postanowili dokonać zakupu... Pan B zyskał więc 3000 zł, z czego wydał 700 zł na SEO (content + opłaty za pozycje).

Łukasz Woźniakiewicz

Pół roku minęło, pana A czekają kolejne wydatki związane ze sklepem... Kopiowanie treści z innych stron oraz inwestycja w SWL okazała się zupełnie nieopłacalna – na jego stronie zagościli pingwin i panda... Zdjęcie filtrów ze strony to kolejny wydatek, w sumie 3000 zł za pozbycie się niechcianych gości. Pan B z kolei ma co świętować! Pół roku dobrze zaplanowanej pracy zaprocentowało – może on teraz pochwalić się topowymi pozycjami, także na frazy ogólne, na które postawił początkowo jego konkurent. Sprzedaje też coraz więcej laptopów, jego sklep staje się rozpoznawalny w sieci, klienci nie tylko mailują, ale i coraz częściej dzwonią z zamówieniami... jest on też otwarty na nowe propozycje firmy SEO, z którą współpracuje, gdyż widzi efekty półrocznej pracy. Podsumujmy więc:

Łukasz Woźniakiewicz

Utworzenie sklepu internetowego kosztowało obu Panów 3000 zł. Dodatkowo ponieśli oni dodatkowe koszty związane z promocją swojego biznesu w sieci – pan A zapłacił za nie łącznie 7 000 zł i niestety nic nie zyskał. Pomijając oczywiście zniechęcenie do pozycjonerów i zapał do dalszego prowadzenia swojego biznesu... Pan B na promocję wydał 3600 zł, ale za to w 6 miesięcy miał wpływy w wysokości 8000 zł.

Wnioski nasuwają się same:

 • na efekty pozycjonowania zawsze należy poczekać,
 • umiejętnie prowadzona strategia procentuje,
 • kopiowanie contentu zawsze kończy się wcześniej czy później karą w postaci filtra,
 • swl to zło,
 • zdecydowanie lepiej jest postawić na słowa dłuższe, które nie tylko szybciej przynoszą efekty, ale też wpływają na pozycje fraz krótszych,
 • optymalizacja strony internetowej zarówno pod kątem wyszukiwarki, jak i użytkownika, zdecydowanie wpływa na wyniki pozycjonowania,
 • ciekawy content przyciąga potencjalnych klientów, którzy zapamiętują stronę i chętnie do niej wracają, a po pewnym czasie mogą stać się realnymi klientami,
 • warto postawić na doświadczenie firmy, z którą decydujemy się współpracować.

Oprócz wystąpienia naszego szefa Łukasza, mieliśmy okazję posłuchać także ciekawych prelekcji Darka Jasińskiego, Karola Żaka oraz Alberta Ksela. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym evencie, pogaduchy przy pizzy w strefie networkingowej i polecamy się na przyszłość :)

Iwona Chwałko, 

Asystentka ds. pozycjonowania i webdesignu


TAGI: Codeengineers, TechKlubKielce, pozycjonowanie, słowa kluczowe, frazy kluczowe, keywords, pozycjonowanie sklepu nternetowego

Przeczytaj także:


  POZYCJONOWANIE GOOGLE: Emoji wracają do Google!  
    aktualizacja: 23.02.2017

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Zmiany w algorytmie Googla.  
    aktualizacja: 14.02.2017

  SZKOLENIE: Śniadanie networkingowe - WFS Częstochowa  
    aktualizacja: 19.01.2017

  FACEBOOK: Kolorowe statusy na Facebooku  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Grupa docelowa na Facebooku  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Wirus na Facebooku! Ostrzegamy przed zdjęciami z rozszerzeniem SVG!  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Wirus atakujący konta bankowe  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Certyfikat z reklam AdWords w Zakupach Google  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Kolejne uzyskane certyfikaty  
    aktualizacja: 23.12.2016

  BRANDING: Logo i materiały reklamowe dla firmy REVITAL  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Grzecznie do... wyszukiwarki  
    aktualizacja: 23.12.2016

  CONTENT MARKETING: Jak stworzyć unikalny tytuł - 10 wskazówek  
    aktualizacja: 16.06.2016

  BRANDING: Najbrzydszy kolor na świecie wybrany!  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Kolejny zdany egzamin certyfikacyjny  
    aktualizacja: 23.12.2016

  BRANDING: Projekt materiałów reklamowych dla SJ-Cleaning Services  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: 5 nagannych praktyk firm SEO  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Google scholar w wynikach organicznych - czy to zwiastun kolejnej zmiany?  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Google wydłuża znaczniki title i description  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Reklamy kredytów "chwilówek" znikają z Google  
    aktualizacja: 02.06.2016

  BRANDING: Wizytówki dla pracowni krawieckiej  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Pozycjonowanie w Google Maps  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: 5 sposobów na utrzymanie strony w TOP-ach  
    aktualizacja: 23.12.2016

  BRANDING: Logo i materiały reklamowe Dotyk-med  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Optymalizacja stron WWW – Reguły PageSpeed Insights  
    aktualizacja: 23.12.2016

  CONTENT MARKETING: Postaw na content! To się opłaca!  
    aktualizacja: 13.05.2016

  BRANDING: Logo i materiały reklamowe Dendrokoncept  
    aktualizacja: 23.12.2016

  CONTENT MARKETING: 4 najczęstsze błędy w content marketingu  
    aktualizacja: 13.05.2016

  BRANDING: Logo i materiały reklamowe dla firmy sprzątającej 5 Star Eco Clean  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Zarządzanie kryzysowe w social media wg zasady 5P  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Lista 5 najczęstszych przyczyn rezygnacji z subskrypcji newslettera  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: PageRank ostatecznie znika z Toolbara  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Szkolenie - TechKlub Łódź  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Answer Box – czyli Google wychodzi naprzeciw użytkownikom  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Najnowsze zmiany  
    aktualizacja: 29.04.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Przyśpieszenie ładowania strony - PageSpeed Insights  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Wiemy, co wpływa na TOP3 Google!  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Wizerunek, Imię Nazwisko w Google - SEO PR  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Długi ogon - frazy precyzyjne  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Lokalne SEO  
    aktualizacja: 23.12.2016


    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Czynniki rankujące w 2015  
    aktualizacja: 20.10.2023

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Szkolenie - Mind Progress Wrocław  
    aktualizacja: 20.10.2023

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Prognozy na 2014  
    aktualizacja: 20.10.2023


powrót do głównego MENUReklama w interneciepozycjonowanie-stron
POZYCJONOWANIE
W GOOGLE
obsługa prowadzenie Google AdWords
REKLAMY
GOOGLE ADS
obsługa prowadzenie Facebook
REKLAMY
FACABOOK ADS

Tworzenie treści i linkówpozycjonowanie-stron
LINKBUILDING
ABONAMENTOWY
obsługa prowadzenie Google AdWords
SPONSOROWANE
ARTYKUŁY SEO
obsługa prowadzenie Facebook
TWORZENIE
TREŚCI

Marketing - pozostałe usługiProjektowanie Stron i Software HouseOprogramowanie, które wspieramy
Piotr Kulik Piotr Kulik
 • pozycjonowanie, AdWords
 • projektowanie stron
 • (+48) 511 00 55 51 biuro@codeengineers.com
  Łukasz Woźniakiewicz Łukasz Woźniakiewicz
 • pozycjonowanie, optymalizacja
 • programowanie
 • ceo@codeengineers.com
  Mariusz Woźniakiewicz
 • media społecznościowe
 • (+48) 511 00 55 51 socialmedia@codeengineers.com
  Marta Woźniakiewicz
 • księgowość CodeEngineers
 • pozostała: www.wozniakiewicz.net
 • ksiegowosc@codeengineers.com  BIURO Bełchatów ul. 1 maja 1, piętro 1
  BIURO Rozprza ul. Polna 2R


  Opinie:

  Dla mnie, jako zupełnie nowej osoby na rynku, współpraca z Codeengineers.com była najlepszym wyborem. Obsługa na najwyższym poziomie, każdy krok w stu procentach przemyślany. Ogromnym plusem było to, że w każdej kwestii mogłam liczyć na pomoc oraz radę. Cały zespół dokładał wszelkich starań, aby przybliżyć mi wiele tematów, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Grupa Codeengineers jest niezwykle zorganizowana i wszechstronna. Gorąco polecam wszystkim, którzy chcą zostać obsłużeni w profesjonalny sposób oraz tym, którzy należą do grupy początkujących. Ocena: 5 z 5

  zobacz wszystkie
         Masz pytania?

  napisz do nas:

  biuro@codeengineers.com

  lub zadzwoń:

  (+48) 511 00 55 51
   
  Uruchomilismy nową stronę, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą marketingu internetowego tutaj: https://www.codeengineers.com/