Piotr Kulik
Piotr Kulik Łukasz Woźniakiewicz
Piotr Kulik Łukasz Woźniakiewicz Mariusz Woźniakiewicz
O Firmie
Referencje
Oferta
Szkolenia
Certyfikaty
Kontakt
Logowanie
Certifikat Google Adwords Piotr Kulik
Certifikat Google Analytics Piotr Kulik
English Language / Język Angielski

Podsumowanie po szkoleniu
6.05.2015 Kielce
TechKlub networkingowy
Dobór słów kluczowych

Widoczność w
Google i Facebook
dla małych i średnich firm
Łukasz Woźniakiewicz

ceo@codeengineers.com
+48 511 00 55 51

Łukasz WoźniakiewiczŁukasz Woźniakiewicz

6 maja 2015 r. odbyło się ostatnie w tym sezonie spotkanie TechKlubuKielce, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć, nie tylko w roli słuchaczy. Łukasz Woźniakiewicz, założyciel naszej firmy, wystąpił jako jeden z czterech prelegentów, przybliżając uczestnikom tematykę pozycjonowania oraz doboru właściwych słów kluczowych na przykładzie sklepu internetowego.

     Łukasz Woźniakiewicz    Łukasz Woźniakiewicz 

     Łukasz Woźniakiewicz    Łukasz Woźniakiewicz

„Jak właściwie dobierać słowa kluczowe w pozycjonowaniu?” - temat tego 30-minutowego wystąpienia jest bardzo aktualny, zwłaszcza w kontekście zmian algorymów, które serwuje nam cyklicznie Google. Interakcja z uczestnikami pokazała, że tematyka ta jest wyjątkowo bliska słuchaczom.

Spróbujmy więc odpowiedzieć na postawione w prelekcji pytanie: jak właściwie należy dobierać słowa kluczowe? Prześledźmy to na przykładzie wymyślonego sklepu internetowego – jakie zyski jesteśmy w stanie osiągnąć w ciągu 6 miesięcy?

Łukasz Woźniakiewicz

Panowie A i B postanowili założyć sklep internetowy oferujący sprzedaż tanich laptopów znanych marek, oczywiście z nastawieniem na szybki zysk i sukces. Postawili na przejrzysty graficznie układ oraz popularne silniki, dzięki czemu całość inwestycji w stronę internetową zamknęła się w kwocie 3000 zł. Wiadomo jednak, że sama strona internetowa nie zapewni nam pozycji, czas więc na zastanowienie się nad pozycjonowaniem i doborem odpowiednich słów. Pan A, po konsultacji z sąsiadami, rodziną i wspólnikiem, postanowił skupić się jedynie na dwóch frazach o dużej konkurencyjności, zapominając o tym, że strona jest świeżynką, a sklepów takich jak jego... cała masa. Pan B natomiast, podszedł do tematu kompleksowo – przeanalizował frazy, które podpowiedział mu planer słów kluczowych, poczytał o trendach w pozycjonowaniu, skonsultował się z kilkoma firmami seo... w efekcie zdecydował się na 10 dłuższych fraz, dzięki czemu rozłożył siłę pozycjonowania nie na 2, a na 10 różnych fraz. Ryzyko filtra? Bliskie zeru... ale o tym za chwilę.

Łukasz Woźniakiewicz

Kolejny krok, kolejny miesiąc – skoro mamy już wybrane frazy, czas na negocjowanie warunków umowy z firmą SEO. Pan A zbyt wiele nie wynegocjuje – jego frazy wyceniono w sumie na 1000 zł, w rozliczaniu tylko za osiągnięty efekt. Pan B otrzymał dwie ciekawe propozycje – mógł się rozliczać albo jedynie za efekt: po 100 zł za każdą z 10 fraz, lub w popularnym modelu 50/50 gdzie połowę kosztów wynoszą działania content marketingowe, a połowę płatność za efekt za pozycjonowane frazy. Jako, że stronie brakuje ciekawej treści, Pan B przystał na drugą propozycję.

Łukasz Woźniakiewicz

Jesteśmy na półmetku, obie strony są pozycjonowane, jednak dla większej skuteczności, przydałoby się je zoptymalizować... Pan B rozumie potrzebę poprawienia struktury strony, zarówno dla wyszukiwarki, jak i dla użytkownika. W końcu wejście na jego stronę ma się zakończyć zakupem – czytelna nawigacja dla użytkownika jest więc tutaj kluczowa. Znowu zainwestował, do tego musiał zapłacić za content 500 zł firmie SEO – optymizm go jednak nie opuszcza, z nadzieją wypatruje zysków. Co zrobił Pan A? „Aaalee jaka optymalizacja? Nonsens, przecież moja strona jest perfekcyjna!” - no tak. Zamiast więc wydać jednorazowo na optymalizację, postawił na zakup SWL, który w teorii miał mu przynieść szybkie osiągnięcie pozycji. Co się działo potem?

Łukasz Woźniakiewicz

Kolejny miesiąc to kolejne działania SEO, jeszcze bez znaczących wyników pozycjonowania – ale jak wiemy, content is king, on się teraz liczy – nie tylko dla wyszukiwarki, która swoją drogą, nagradza strony o bogatej, autorskiej (słowo klucz) treści, ale też dla użytkownika, który oprócz suchych danych technicznych obok danego modelu laptopa, chciałby też np. obejrzeć filmik instruujący jak wymienić matrycę, czy też jak działa na tym sprzęcie najnowsze GTA... Co więc robią nasi Panowie? Pan B ma od tego ludzi... tworzą oni dla niego content (artykuły poradnikowe na stronie, filmy instruktażowe, konto firmowe na portalu społecznościowym, infografiki itp.), co w spółce z pozycjonowaniem daje pierwsze, nieśmiałe jeszcze, pozycje. Pan A za to, znalazł kilka stron o podobnej tematyce i uskutecznia kombinację klawiszy „ctrl+c” i „ctrl+v”...

Łukasz Woźniakiewicz

Następny miesiąc – kto zyskał, a kto tylko wydał? Pan A, zniechęcony brakiem efektów pozycjonowania, zrywa umowę z dotychczasową firmą pozycjonerską. Ten ruch kosztuje go niestety 3000 zł – tyle wynosi kara umowna za przedwczesne zerwanie umowy z winy klienta... Czy coś zyskał? Niestety, nie zdążył... Pan B natomiast ma co świętować! Dzięki pierwszym wynikom pozycjonowania, na jego stronę trafiło kilku klientów, którzy zachęceni niskimi cenami, postanowili dokonać zakupu... Pan B zyskał więc 3000 zł, z czego wydał 700 zł na SEO (content + opłaty za pozycje).

Łukasz Woźniakiewicz

Pół roku minęło, pana A czekają kolejne wydatki związane ze sklepem... Kopiowanie treści z innych stron oraz inwestycja w SWL okazała się zupełnie nieopłacalna – na jego stronie zagościli pingwin i panda... Zdjęcie filtrów ze strony to kolejny wydatek, w sumie 3000 zł za pozbycie się niechcianych gości. Pan B z kolei ma co świętować! Pół roku dobrze zaplanowanej pracy zaprocentowało – może on teraz pochwalić się topowymi pozycjami, także na frazy ogólne, na które postawił początkowo jego konkurent. Sprzedaje też coraz więcej laptopów, jego sklep staje się rozpoznawalny w sieci, klienci nie tylko mailują, ale i coraz częściej dzwonią z zamówieniami... jest on też otwarty na nowe propozycje firmy SEO, z którą współpracuje, gdyż widzi efekty półrocznej pracy. Podsumujmy więc:

Łukasz Woźniakiewicz

Utworzenie sklepu internetowego kosztowało obu Panów 3000 zł. Dodatkowo ponieśli oni dodatkowe koszty związane z promocją swojego biznesu w sieci – pan A zapłacił za nie łącznie 7 000 zł i niestety nic nie zyskał. Pomijając oczywiście zniechęcenie do pozycjonerów i zapał do dalszego prowadzenia swojego biznesu... Pan B na promocję wydał 3600 zł, ale za to w 6 miesięcy miał wpływy w wysokości 8000 zł.

Wnioski nasuwają się same:

 • na efekty pozycjonowania zawsze należy poczekać,
 • umiejętnie prowadzona strategia procentuje,
 • kopiowanie contentu zawsze kończy się wcześniej czy później karą w postaci filtra,
 • swl to zło,
 • zdecydowanie lepiej jest postawić na słowa dłuższe, które nie tylko szybciej przynoszą efekty, ale też wpływają na pozycje fraz krótszych,
 • optymalizacja strony internetowej zarówno pod kątem wyszukiwarki, jak i użytkownika, zdecydowanie wpływa na wyniki pozycjonowania,
 • ciekawy content przyciąga potencjalnych klientów, którzy zapamiętują stronę i chętnie do niej wracają, a po pewnym czasie mogą stać się realnymi klientami,
 • warto postawić na doświadczenie firmy, z którą decydujemy się współpracować.

Oprócz wystąpienia naszego szefa Łukasza, mieliśmy okazję posłuchać także ciekawych prelekcji Darka Jasińskiego, Karola Żaka oraz Alberta Ksela. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym evencie, pogaduchy przy pizzy w strefie networkingowej i polecamy się na przyszłość :)

Iwona Chwałko, 

Asystentka ds. pozycjonowania i webdesignu

Nasze kwalifikacjeSkuteczność naszych kampani potwierdza zdobyty status Partnera Google oraz ponad 20 certyfikatów indywidualnych naszych pracowników. Jednocześnie posiadamy specjalizację dotyczącą reklam w sieci wyszukiwania. Działamy nieprzerwanie od roku 2006 i posiadamy dwa biura w centralnej Polsce. Uczestniczymy aktywnie w strefach co-workingowych i eventach networkingowych w całym kraju w charakterze konsultantów i prelegentów. Obsługujemy sektor małych i średnich firm z całej Polski i Europy. Wspólnie budujemy historie sukcesów naszych klientów.

Jak działamy?codeengineers opinie codeengineers opinie codeengineers opinie
Łukasz Woźniakiewicz
o mnie...
POZYCJONOWANIE
Łukasz Woźniakiewicz
ceo@codeengineers.com
(+48) 505 00 82 89

Karolina Jakubczak
o mnie...
CONTENT MANAGER
Karolina Jakubczak
content@codeengineers.com
(+48) 507 437 460

SZKOLENIA STACJONARNE


  Podsumowanie po szkoleniu
21.11.2014 Wrocław
Mind Progress
Podstawy pozycjonowania  

    aktualizacja: 23.12.2016


    aktualizacja: 23.12.2016

  Podsumowanie po szkoleniu
24.10.2015 Bełchatów
Hotel Wodnik
Marketing w Internecie  

    aktualizacja: 23.12.2016

  Podsumowanie po szkoleniu
6.04.2016 Łódź
TechKlub - Tektura Kawa & Bistro
Czym jest SEO? Jak dobrać słowa kluczowe?  

    aktualizacja: 23.12.2016

  Szkolenie networkingowe
12.01.2017 - WFS Częstochowa
Hotel Scout1
Kto jest kim w marketingu internetowym?  

    aktualizacja: 19.01.2017


MATERIAŁY I KURSY ONLINE


  POZYCJONOWANIE: zdobywanie wysokiej pozycji strony w Google – wprowadzenie  
    aktualizacja: 23.10.2023


  CONTENT MARKETING: tworzenie treści na stronie – budowanie świadomości marki  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - content marketing – to się opłaca  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - webwriting – treści internetowe  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - najpopularniejsze narzędzia content marketingu  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - blog firmowy  
    aktualizacja: 21.10.2023

         - język korzyści  
    aktualizacja: 21.10.2023

         - budowanie persony  
    aktualizacja: 21.10.2023

         - księga stylu  
    aktualizacja: 21.10.2023

         - CANVA - prosta i szybka infografika  
    aktualizacja: 23.10.2023


  FACEBOOK: fanpage i reklamy Facebook – pozyskiwanie zaangażowanych odbiorców w mediach społecznościowych  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - specyfika działania w mediach społecznościowych  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - relacja pomiędzy firmą a użytkownikiem social media  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - co warto umieszczać na profilu firmowym na Facebooku, aby pozyskać fanów?  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - czego nie umieszczać na profilu firmowym na Facebooku?  
    aktualizacja: 21.10.2023

         - strategia działań w social media  
    aktualizacja: 21.10.2023

         - rodzaje reklam na facebooku w zależności od obranego celu  
    aktualizacja: 21.10.2023

         - szybkie odpowiedzi a zapisane odpowiedzi  
    aktualizacja: 23.10.2023


  GOOGLE ADWORDS: reklamy Google AdWords  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - narzędzia pomocne przy tworzeniu kampanii  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - pomiar skuteczności reklam  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - optymalizacja kampanii  
    aktualizacja: 20.10.2023

         - optymalizacja słów kluczowych i tekstu reklamy  
    aktualizacja: 21.10.2023

         - optymalizacja stawek i budżetu  
    aktualizacja: 21.10.2023

         - zakładanie konta  
    aktualizacja: 23.10.2023


  GRAFIKA: darmowe banki zdjęć i licencje  
    aktualizacja: 23.10.2023


powrót do głównego MENUReklama w interneciepozycjonowanie-stron
POZYCJONOWANIE
W GOOGLE
obsługa prowadzenie Google AdWords
REKLAMY
GOOGLE ADS
obsługa prowadzenie Facebook
REKLAMY
FACABOOK ADS

Tworzenie treści i linkówpozycjonowanie-stron
LINKBUILDING
ABONAMENTOWY
obsługa prowadzenie Google AdWords
SPONSOROWANE
ARTYKUŁY SEO
obsługa prowadzenie Facebook
TWORZENIE
TREŚCI

Marketing - pozostałe usługiProjektowanie Stron i Software HouseOprogramowanie, które wspieramy
Piotr Kulik Piotr Kulik
 • pozycjonowanie, AdWords
 • projektowanie stron
 • (+48) 511 00 55 51 biuro@codeengineers.com
  Łukasz Woźniakiewicz Łukasz Woźniakiewicz
 • pozycjonowanie, optymalizacja
 • programowanie
 • ceo@codeengineers.com
  Mariusz Woźniakiewicz
 • media społecznościowe
 • (+48) 511 00 55 51 socialmedia@codeengineers.com
  Marta Woźniakiewicz
 • księgowość CodeEngineers
 • pozostała: www.wozniakiewicz.net
 • ksiegowosc@codeengineers.com  BIURO Bełchatów ul. 1 maja 1, piętro 1
  BIURO Rozprza ul. Polna 2R


  Opinie:

  Dla mnie, jako zupełnie nowej osoby na rynku, współpraca z Codeengineers.com była najlepszym wyborem. Obsługa na najwyższym poziomie, każdy krok w stu procentach przemyślany. Ogromnym plusem było to, że w każdej kwestii mogłam liczyć na pomoc oraz radę. Cały zespół dokładał wszelkich starań, aby przybliżyć mi wiele tematów, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Grupa Codeengineers jest niezwykle zorganizowana i wszechstronna. Gorąco polecam wszystkim, którzy chcą zostać obsłużeni w profesjonalny sposób oraz tym, którzy należą do grupy początkujących. Ocena: 5 z 5

  zobacz wszystkie
         Masz pytania?

  napisz do nas:

  biuro@codeengineers.com

  lub zadzwoń:

  (+48) 511 00 55 51
   
  Uruchomilismy nową stronę, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą marketingu internetowego tutaj: https://www.codeengineers.com/