Piotr Kulik
Piotr Kulik Łukasz Woźniakiewicz
Piotr Kulik Łukasz Woźniakiewicz Mariusz Woźniakiewicz
O Firmie
Referencje
Oferta
Szkolenia
Certyfikaty
Kontakt
Logowanie
Certifikat Google Adwords Piotr Kulik
Certifikat Google Analytics Piotr Kulik
English Language / Język Angielski

POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Czynniki rankujące w 2015


Łukasz Woźniakiewicz

Łukasz Woźniakiewicz Łukasz Woźniakiewicz Łukasz Woźniakiewicz Łukasz Woźniakiewicz

 

Jesteśmy po szkoleniu SEO, które przeprowadziliśmy dla Mind Progress Group we Wrocławiu, gdzie wspólnie ustaliliśmy czynniki, które według nas bedą kluczowe dla pozycji w roku 2015. Tematy, które poruszyliśmy na szkoleniu oraz mini galeria znajdują się tutaj.


MARKETING przez EMAIL to forma marketingu bezpośredniego - nie jest to czynnik stricte rankujący, ale to od marketingu bezpośredniego zaczyna każdy, kto prezentuje swoją ofertę w Internecie. Zaraz po oddaniu strony internetowej do użytku, jej adres zostaje rozesłany znajomym, pracownikom, czy też przekazany klientom na firmowej wizytówce.

Za pomocą precyzyjnego, zgodnego z prawem (istotna jest własna baza mailingowa zbierana za zgodą odbiorców) i "grzecznego" email marketingu skierowanego na właściwie wybrane skrzynki pocztowe dotrzesz do nowej grupy docelowej potencjalnie zainteresowanej Twoją ofertą ze strony WWW. Email marketing w dobrym wydaniu zagwarantuje Ci nowe kontakty biznesowe, klientów oraz zapoczątkuje zainteresowanie Twoją stroną.

W mediach społecznościowych, czy portalach i forach branżowych pojawią się pierwsze zapytania o opinie na temat Twojej oferty ze strony WWW. Wszystkie wypowiedzi na temat Twojej strony, zawierające jej adres (klikalny lub nie) są już czynnikiem rankującym w wyszukiwarkach. Jeśli będziesz brał udział w tych dyskusjach, odpowiadał na pytania i komentarze (lub zlecisz takie działania specjalistom) to świadomie generujesz pozytywny odbiór Twojej oferty, poprzez działania związane z marketingiem szeptanym. 

 

MARKETING SZEPTANY w Internecie to działania marketingowe mające za zadanie dotarcie z informacją marketingową do odbiorcy na forach i portalach branżowych oraz coraz silniejszych portalach społecznościowych. Działania mogą być dwojakie, albo odpowiadamy na pytania osób rozmawiających o produkcie czy usłudze, jako osoba reprezentująca - mamy wtedy możliwość manipulowania dyskusją w kierunku zalet (zamiast wad), które zwiekszą wiarygodność firmy ostatecznie zwiększając sprzedaż. Ta forma zbliżowa jest swoich charakterem do marketingu treści jednak w odróżnieniu do niej, publikowane treści są krótsze,  natomiast nacechowane są większą interakcją z użytkownikami - i to wlaśnie taka formą polecamy stosować.

Nie zalecamy zaś podszywania się i szeptania jako rzekomy konsument danego produktu/usługi - takie preparowane opinie są nieetyczne i często niezgodne z prawem, mogą także wprowadzać czytelnika w błąd.

Należy pamiętać, że aż 75% osób ufa opiniom znalezionym w Internecie. Cały proces marketingu szeptanego jest dość żmudny i czasochłonny, ale dobrze przemyślany daje zaskakujące efekty. Gdy postaramy się by w całej duskusji używane były odpowiednie słowa kluczowe, po których klienci szukają w Google oraz będziemy dodawać precyzyjne linki kierujące do pozycjonowanej strony internetowej, to nasze działania staną sie bardzo ważnym czynnikiem rankującym w wyszukiwarce.

Ponieważ Google rozdaje filtry obniżające pozycje stron, za zbyt jednolity profil linków pozycjonujących, szeptankę, w której użyjemy linki kierujące do strony WWW w różnej formie (klikalne, nieklikalne, z obrazków, różne słowa kluczowe w linku, nofollow, dofollow, skracane linki) to mamy bardzo mocne zabezpieczanie przed "monotonią" i potencjalnym filtrem Google Pingwin. Poza naturalną korzyścią z szeptanki (pozytywne opinie w Internecie) mamy także szybsze pozycjonowanie i mniej narażone na skoki pozycje. 

 

MARKETING TREŚCI czyli content marketing, to strategia polegająca na pozyskiwaniu potencjalnych klientów poprzez publikowanie rozbudowanych atrakcyjnych i przydatnych treści, które zainteresują ściśle sprecyzowaną grupę odbiorców. Marketing treści, w odróżnieniu od tradycyjnych form marketingu, opierających się na jednostronnym przekazie reklamowym, bazuje na budowaniu długotrwałych relacji z odbiorcą poprzez interakcję i zaangażowanie obydwu stron.

Terminem content określa się wszelkie treści publikowane i rozpowszechniane za pomocą Internetu. Mogą to być artykuły, webinaria, evideo, podcasty, formy graficzne itd., których podstawowym zadaniem jest dostarczenie internautom wiarygodnych i pożądanych przez nich wiadomości i informacji związanych z daną branżą. Dzięki temu obie strony, zarówno firma, jak i potencjalny klient, odnoszą korzyści. W szerszym rozumieniu content marketing obejmuje również treści tworzone poza Internetem: w prasie branżowej, gazetkach, folderach, ulotkach, katalogach, poradnikach drukowanych, książkach itd.

Content Marketing jest ściśle związany z pojęciem tzw. marketingu wirusowego, czyli działaniami marketingowymi, których celem jest budowanie świadomości marki poprzez nakłonienie odbiorców do samodzielnego rozpowszechniania informacji na temat danej firmy, oferowanych przez nią produktów, bądź usług. Żeby osiągnąć ten cel, specjaliści od content marketingu stosują różne techniki docierania do potencjalnych klientów. Do najpopularniejszych kanałów przekazu należą fora i media społecznościowe (Facebook, Twitter, YouTube itp.) oraz blogi branżowe, które umożliwiają szybkie rozpowszechnianie treści marketingowych.

Marketing treści podzielić możemy ze względu na miejce publikowania artykułów na CONTENT MARKETING ON-SITE i OFF-SITE. Oba warianty dostarczają zróżnicowany profil linków prowadzących do naszej strony WWW, co w naturalny sposób wpływa na pozycje, ale co ważniejsze content on-site dostarcza użytkownikowi unikalną i wartościową lekturę, która gwarantuje, że zostanie na naszej stronie dłużej. Czas odwiedzin jest kolejnym czynnikiem wpływającym na dobre pozycje w wyszukiwarce Google. Im szybciej ktoś wróci do wyszukiwarki, tym gorzej, ponieważ jest to klarowna informacja, że nie znalazł odpowiedzi na swoje pytanie. Google wyraźnie premiuje strony, które budowane są z myślą o użytkownikach a nie wyszukiwarkach, dlatego treść jest tak istotna w całej strategii SEO. Na uwadze należy mieć tworzenie własnych treści, ponieważ kopiowanie z innych źródeł, lub publikowanie tych samych treści w kilku miejscach niesie za sobą duże ryzyko filtra Google Panda.

 

LINKOWANIE - w Polsce nieco błędnie terminem pozycjonowanie wszyscy określają wyłącznie linkowanie, zamiast szereg działań polegających na optymalizacji pod wyszukiwarki. Wzieło się to zapewne z czasów kiedy samymi linkami można było dowolnie wypozycjonować słabą w treść stronę internetową. Niestety te czasy minęły a pozycjowanie jest mocno związane z szeregiem działań marketingowych. Dziś samo linkowanie skazane jest bardzo szybko na filtry Google Pingwin (spadki pozycji), a bez podparcia w postaci innych działan marketingowych - prawdopodobnie nie da nawet chwilowych efektów w wyszukiwarce.

Google co kilka miesięcy nakłada kary za używanie systemów wymiany linków (SWL) co odbija sie głośnym echem w Internecie, jakoby linki już nie działają. Jest to połowiczna prawda w kontekście tego, co napisałem wcześniej, natomiast nie wróżę szybkiej dewaluacji linków - nota bene jest to kluczowy unikalny element rankujący, dzięki któremu Google zyskało tak wielką popularność - nie sądzę więc, by szybko rezygnowali z fundamentów swojego sukcesu. Ważnym aspektem w linkowaniu jest umiar oraz różnorodność linków i źródeł w atrakcyjnej dla użytkownika oprawie (content: dobry tekst i chociażby infografiki).

 

OPTYMALIZACJA stron internetowej oraz sama budowa i zawartość tychże stron, to dziś niemal najwazniejszy czynnik rankujący. Wad i braków w stronie nie nadrobi ani linkowanie ani marketing treści czy szeptanka. Dlatego tak ważne jest by projektować strony w oparciu o wcześniej przygotowaną strategię pozycjonowania, którą powinno się ustalić jeszcze przed rozmową z grafikiem.

Elementy które można zoptymalizować, zaczynając od podstawowych jak: tytuły podstron adekwatne do treści, zapewnienie przejrzystości kodu dla robotów wyszukiwarek po elementy często pomijane jak wygodna nawigacja, szybkość ładowania strony czy użyteczność dla użytkwoników. Każdy z tych elementów nie tylko wpłynie na pozycję w wyszukwarce, zmniejszy współczynnik odrzuceń (ucieczka ze strony) ale przede wszystkim poprawi współczynnik konwersji, czyli stosunek ilości wejść na klientów zdecydowanych na nasze produkty/usługi.

 

ZACHOWANIA UŻYTKOWNIKÓW to od niedawna popularny w dyskusjach element wpływający na ranking. O ile zyskał na sile i naturalne, że jego znaczenie będzie rosło na niekorzyść linków - to nie jest prawdą, że jest nowym elementem rankingu. Czynniki behawioralne od zawsze miały znaczenie, lecz taraz wyraźnie widać jak wyszukiwarki starają się monitorować takie elementy jak częstotliwość klikania w stronę w wynikach oraz co ważniejsze czas przebywania na stronie docelowej. Jak wspominałem wyżej czas ten ustalany jest na podstawie tego czy ktoś wróci do wyszukiwarki. Im szybciej naciśnie "wstecz" tym gorzej, optymalna sytuacją jest gdy użytkownik znajdzie odpowiedź i nie ma potrzeby powracania do SERPów.

Ponieważ aktualnie badam jak duże znaczenie dla pozycji trudnych słów kluczowych mają czynniki behawioralne (behawioral factors) oraz doświadczenia użytkownika (user experience) postaram się niebawem napisać dłuższy artykuł poświęcony tym zagadnieniom.

 


TAGI: szkolenie, Codeengineers, Wrocław, SEO, linkowanie, pozycjonowanie, optymalizacja, marketing treści, marketing szeptany, marketing przez e-mail

Przeczytaj także:


  POZYCJONOWANIE GOOGLE: Emoji wracają do Google!  
    aktualizacja: 23.02.2017

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Zmiany w algorytmie Googla.  
    aktualizacja: 14.02.2017

  SZKOLENIE: Śniadanie networkingowe - WFS Częstochowa  
    aktualizacja: 19.01.2017

  FACEBOOK: Kolorowe statusy na Facebooku  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Grupa docelowa na Facebooku  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Wirus na Facebooku! Ostrzegamy przed zdjęciami z rozszerzeniem SVG!  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Wirus atakujący konta bankowe  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Certyfikat z reklam AdWords w Zakupach Google  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Kolejne uzyskane certyfikaty  
    aktualizacja: 23.12.2016

  BRANDING: Logo i materiały reklamowe dla firmy REVITAL  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Grzecznie do... wyszukiwarki  
    aktualizacja: 23.12.2016

  CONTENT MARKETING: Jak stworzyć unikalny tytuł - 10 wskazówek  
    aktualizacja: 16.06.2016

  BRANDING: Najbrzydszy kolor na świecie wybrany!  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Kolejny zdany egzamin certyfikacyjny  
    aktualizacja: 23.12.2016

  BRANDING: Projekt materiałów reklamowych dla SJ-Cleaning Services  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: 5 nagannych praktyk firm SEO  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Google scholar w wynikach organicznych - czy to zwiastun kolejnej zmiany?  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Google wydłuża znaczniki title i description  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Reklamy kredytów "chwilówek" znikają z Google  
    aktualizacja: 02.06.2016

  BRANDING: Wizytówki dla pracowni krawieckiej  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Pozycjonowanie w Google Maps  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: 5 sposobów na utrzymanie strony w TOP-ach  
    aktualizacja: 23.12.2016

  BRANDING: Logo i materiały reklamowe Dotyk-med  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Optymalizacja stron WWW – Reguły PageSpeed Insights  
    aktualizacja: 23.12.2016

  CONTENT MARKETING: Postaw na content! To się opłaca!  
    aktualizacja: 13.05.2016

  BRANDING: Logo i materiały reklamowe Dendrokoncept  
    aktualizacja: 23.12.2016

  CONTENT MARKETING: 4 najczęstsze błędy w content marketingu  
    aktualizacja: 13.05.2016

  BRANDING: Logo i materiały reklamowe dla firmy sprzątającej 5 Star Eco Clean  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Zarządzanie kryzysowe w social media wg zasady 5P  
    aktualizacja: 23.12.2016

  FACEBOOK: Lista 5 najczęstszych przyczyn rezygnacji z subskrypcji newslettera  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: PageRank ostatecznie znika z Toolbara  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Szkolenie - TechKlub Łódź  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Answer Box – czyli Google wychodzi naprzeciw użytkownikom  
    aktualizacja: 23.12.2016

  GOOGLE ADWORDS: Najnowsze zmiany  
    aktualizacja: 29.04.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Przyśpieszenie ładowania strony - PageSpeed Insights  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Wiemy, co wpływa na TOP3 Google!  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Wizerunek, Imię Nazwisko w Google - SEO PR  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Długi ogon - frazy precyzyjne  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Lokalne SEO  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Szkolenie - TechKlub Kielce  
    aktualizacja: 23.12.2016


    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Szkolenie - Mind Progress Wrocław  
    aktualizacja: 23.12.2016

  POZYCJONOWANIE W GOOGLE: Prognozy na 2014  
    aktualizacja: 23.12.2016


powrót do głównego MENUReklama w interneciepozycjonowanie-stron
POZYCJONOWANIE
W GOOGLE
obsługa prowadzenie Google AdWords
REKLAMY
GOOGLE ADS
obsługa prowadzenie Facebook
REKLAMY
FACABOOK ADS

Tworzenie treści i linkówpozycjonowanie-stron
LINKBUILDING
ABONAMENTOWY
obsługa prowadzenie Google AdWords
SPONSOROWANE
ARTYKUŁY SEO
obsługa prowadzenie Facebook
TWORZENIE
TREŚCI

Marketing - pozostałe usługiProjektowanie Stron i Software HouseOprogramowanie, które wspieramy
Piotr Kulik Piotr Kulik
 • pozycjonowanie, AdWords
 • projektowanie stron
 • (+48) 511 00 55 51 biuro@codeengineers.com
  Łukasz Woźniakiewicz Łukasz Woźniakiewicz
 • pozycjonowanie, optymalizacja
 • programowanie
 • ceo@codeengineers.com
  Mariusz Woźniakiewicz
 • media społecznościowe
 • (+48) 511 00 55 51 socialmedia@codeengineers.com
  Marta Woźniakiewicz
 • księgowość CodeEngineers
 • pozostała: www.wozniakiewicz.net
 • ksiegowosc@codeengineers.com  BIURO Bełchatów ul. 1 maja 1, piętro 1
  BIURO Rozprza ul. Polna 2R


  Opinie:

  Gorąco polecam ich usługi, potrafią współpracować z ludźmi i być wyrozumiali wobec innych firm. Ocena: 5 z 5

  zobacz wszystkie
         Masz pytania?

  napisz do nas:

  biuro@codeengineers.com

  lub zadzwoń:

  (+48) 511 00 55 51
   
  Uruchomilismy nową stronę, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą marketingu internetowego tutaj: https://www.codeengineers.com/